Relacja z uroczystości

Utworzono dnia 06.10.2021

Dnia 2 października 2021 r. Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kamieniu świętowała Jubileusz 100- lecia. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Urzędu Gminy w  Sławnie na czele z Wójtem panem Tadeuszem Wojciechowskim i zastępcą panią Beatą Szlęzak,  Kuratorium Oświaty w Łodzi, lokalnych instytucji oraz emerytowani pracownicy szkoły, dyrektorzy szkół z terenu Gminy Sławno, absolwenci, uczniowie, rodzice i sympatycy szkoły.

Uroczyste obchody tak wyjątkowej rocznicy rozpoczęła Msza  Święta. Po Eucharystii celebrowanej przez pięciu księży – ks. Władysława Kozerę, o. Adama Cieślika,  ks. Marcina Pietrzyka (absolwenci), ks. Adama Skalskiego, ks. Andrzeja Wróblewskiego, złożono kwiaty przed obeliskiem Patrona Szkoły.

Część oficjalna i artystyczna odbyła się w hali sportowej. Zgromadzeni na uroczystości mogli poznać historię Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kamieniu, zaprezentowaną przez panią Irenę Wachecką, Starszego Wizytatora KO w Łodzi Delegatury w Piotrkowie Trybunalskim. Najważniejsze wydarzenia z życia placówki ukazali w barwny sposób także uczniowie, grający w przedstawieniu, przygotowanym pod kierunkiem p. Agnieszki Bernackiej i p. Marii Franas.

Podczas spotkania pani Dyrektor Urszula Zawada wręczyła gościom egzemplarze „Monografii Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kamieniu”oraz inne pamiątki.